Trošku z historie. Jak vznikl název z Devonu? Bydlíme v Blansku, a jak se říká, je to brána do Moravského krasu, nejznámější a nejkrásnější krasové oblasti České republiky. Moravský kras je tvořen vápenci z období středního až svrchního devonu staré 350 – 380 milionů let, odtud název chovatelské stanice.
 
  
   Zakladatelem chovatelské stanice z Devonu byla v 80 letech minulého století fenka německého ovčáka Hera Casiopea. Věnovali jsme se totiž chovu německých ovčáků, především výcviku. Jak čas ubíhal, tak se u mne trošku změnila orientace, a tak jsem přešla z velkých psů na psíky malé a to knírače černostříbřité. S tímto plemenem jsem se již setkala ve svých 12 ti letech, kdy jsem si pořídila knírače středního pepř a sůl, jmenoval se Bony.
Přání bylo pořídit si pěknou fenečku, ale v době, kdy jsem ji sháněla, byli pouze pejsci. A tak k nám putovalo krásné malé štěňátko, které se jmenovalo Alek Baračka. Začala jsem se intenzivněji věnovat výcviku. Složila zkoušky ZMMP, ZMP1 a Aleka uchovnila, stal se z něho krycí pes a nevěsty začaly jezdit.
    Potom následovali další psíci v naší rodině – Ariene, Cilly Zimný potok, Caro z Agova dvora ( syn Aleka Baračky, zkoušky ZMMP, ZMP1, krycí pes ), Cezar z Devonu ( byl u nás jen krátký čas, ale také byl uchovněn jako krycí pes ).
V 90 letech, kdy jsem chovala fenky, přešla chovatelská stanice na moje knírače. Měla jsem s nimi několik vrhů. Potom jsem se věnovala výcviku, jelikož Cilly zemřela na zástavu srdce a Ariene, kterou venčila moje švagrová utekla a již jsme ji nenašli. Zůstali mi doma kluci a chovatelská činnost šla tedy stranou.
    V roce 2004 v 16 ti letech odešel tzv. zakladatel kníračů Alek Baračka. V roce 2005 se u Olinky Dřímalové narodila štěňátka ( u matky Emy z Agova dvora, byla v rodokmenu zastoupena generace mých kníračů – Alek, Caro, Cilly, Cesar ) a opět se zapálil chovatelský ohýnek a dovezla jsem si pokračovatelku - Jenny z Agova dvora.
    Začala jsem opět intezevně cvičit, vrátila jsem se  na cvičák, i když už s jiným obsazením. Jenny byla šikovná a tak jsme složily zkoušky – ZOP, ZZO, ZPU-1, ZMMP, BH, ZMP1, nejvíce co jsem zatím s jedním psíkem dokázala. Obnovila jsem si opět chovnou stanici z Devonu a Jenny připustila. V říjnu 2008 se nám narodilo pět štěňátek – tři kluci a dvě holky. Smutná zpráva byla, když v prosinci 2008 zemřel v 15-ti letech dědeček štěňátek Caro ( ještě ho na dvorečku štěňátka proháněla). Byl pochován na zahradě tak jako jeho tatínek Alek. Štěňátka se dostala do dobrých rukou, tři z nich chodí na cvičák. Doma jsme si nechali fenečku Anie, je to malá divoška, ale s úžasnou chutí cvičit. No a Jenny, jelikož už má zvládnutou skoro vysokou školu ve výcviku se opět připravuje na mateřské povinnosti. Čekají nás radosti, i když trošku starosti.
    Od narození prvních štěňátek už uběhly tři roky. Během této doby Anie složila celkem 7 zkoušek – ZZO, ZOP, ZPU1, BH, ZMMP, ZMP1, FPR1. V roce 2010 a to 30.1. se Jenny z Agova dvora narodila štěňátka – celkem 3 kluci a 1 holka ( bohužel jeden pejsek žil po porodu pouze 2 hodiny, šel jako poslední a byl hodně veliký), tak jsem ho oplakala. Z tohoto druhého vrhu, kdy tatínkem byl krásný pes Dabbler Apríl v.d.N´Oppasser z Holanska jsem si nechala fenečku Briesi. Tak a máme doma celkem 3 holky – maminku Jenny, první dceru Anie a druhou dceru Breisi. Je to malá psí smečka, kdy šéfkou je Anie. Ta taky v době, kdy Jenny měla druhý vrh štěňátek projevovala svoje mateřské cítění a chtěla se starat o štěňátka. Tak jsme si spolu slíbily, že až udělá 5 zkoušek, tak ji připustím, aby si taky ty štěňátka užila. Ve svých 2,5 letech měla složených již 5 zkoušek a ještě k tomu potom přidala 2 zkoušky. Sliby se musí plnit, tak jsme vybrali krásného psího ženicha Angličana, jeli jsme za ním 2x na krytí až za Beroun, no a nyní  jsme v očekávání a moc se těšíme na štěňátka...

   S Breisinkou, která je taky moc šikovná, jak na práci, tak i na výstavy jsem složila 2 zkoušky ZOP na LVT Babí Hora a na podzim 2011 zkoušku ZMMP. Letošní rok 2012 budeme ve výcviku pokračovat.